List do rodziców, czyli NASZE PLANY

Szanowni Państwo,

Właśnie weszliśmy w nowy sezon rozgrywkowy 2017/2018. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że trenuje z nami już ponad 550 młodych piłkarzy w 23 grupach treningowych. Pieczę nad ich rozwojem sportowym sprawować będzie 27 doświadczonych trenerów i asystentów. Większość naszych drużyn będzie grała w najwyższych klasach rozgrywkowych, to jest Ekstralidze lub lidze wojewódzkiej. Jak w poprzednich sezonach dołożymy wszelkich starań aby rozwijała się jakość sportowa naszych piłkarzy, a to żeby przekładało się na wyniki i awanse w tabelach i klasach rozgrywkowych. Dla najmłodszych roczników, które nie mają jeszcze swojej ligi zorganizujemy Ligę Zimową, tak aby i ci młodzi zawodnicy poznali smak sportowej rywalizacji.

Bez wątpienia pod względem liczby zawodników jesteśmy jednym z największych klubów piłkarskich w Warszawie. Oprócz ambitnych celów sportowych stawiamy sobie też cele nakierowane na poprawę jakości szkolenia i oferty KS SEMP. W szczególności chcemy skupić się na pięciu obszarach.

1. Pozyskanie dodatkowych środków finansowych na działalność sportową. Uważamy, że skala działalności, historia i sukcesy Klubu czynią z nas atrakcyjnego partnera dla potencjalnych sponsorów – firm, instytucji czy osób prywatnych. Dla nich przygotowaliśmy atrakcyjny pakiet świadczeń marketingowych.
  2. Polepszenie bazy treningowej, w tym w szczególności pozyskanie „własnego” boiska na Ursynowie, tak aby najlepsze ursynowskie drużyny nie musiały korzystać z boisk w innych dzielnicach Warszawy. Brak pełnowymiarowego boiska stanowi dodatkowy koszt dla Klubu i niedogodność dla drużyn i ich kibiców.
  3. Poprawa jakości naszej organizacji ze szczególnym naciskiem na poprawę komunikacji między Klubem i rodzicami przy wykorzystaniu różnych kanałów, w tym bezpośrednie spotkania, media społecznościowe i nowa strona internetowa.
  4. Podnoszenie jakości szkolenia poprzez dodatkową ofertę treningową i edukacyjną dla zawodników oraz współpracę z innymi klubami, w tym w szczególności maksymalizację korzyści z umowy partnerskiej z Legią Warszawa, którą może się poszczycić zaledwie 3 kluby w Warszawie.
  5. Promocja piłkarzy SEMPa, którzy wiążą swoją przyszłość z profesjonalną piłką nożną i mają „papiery na granie” poprzez Program „Talety SEMPa” – szczególny, indywidualny plan dla uzdolnionych zawodników i ich rodziców.

Jest to ambitny plan ale jako zarząd dołożymy wszelkich starań aby wdrażać go sukcesywnie, w miarę możliwości organizacyjnych i dostępnych środków. Bardzo liczymy na Państwa wparcie zwłaszcza na pomoc w identyfikacji potencjalnych sponsorów i Wasze pomysły na lepszą działalność naszego wspólnego Klubu. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość porozmawiać o tym bardziej szczegółowo na spotkaniach z poszczególnymi rocznikami, które planujemy odbyć we wrześniu. Szczegółowa informacja o terminie i miejscu będzie przekazywana przez trenerów roczników i na stronie internetowej.

Zarząd KS SEMP