50. Warszawska Olimpiada Młodzieży

Z cyklu informacje pozapiłkarskie :)

27.09 odbyły się Ursynowskie Indywidualne Biegi Przełajowe, które są częścią Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Miło nam poinformować, że w kategorii I klas gimnazjum całe podium zajęli uczniowie klasy IB Gimnazjum 92!! Pierwsze miejsce zajął Kamil Kobiałka, drugie miejsce Szymon Pajęcki, a trzecie Damian Pytel. Dwaj pierwsi chłopcy to oczywiście zawodnicy SEMPa Ursynów :) Dodatkowo mistrzem rocznika 2004 został Hubert Wierucki.

WIELKIE GRATULACJE!!

We wtorek, podczas biegów indywidualnych, sporo było zawodników, którzy mając świadomość przepaści jaka dzieliła ich od czołówki, przestawali się starać, zaczynali maszerować czy nawet rozmawiać z podobnymi sobie "maruderami".

Podczas sztafetowych zmagań nie było takiej możliwości. Nawet biegacze startujący z ostatniego miejsca na ostatniej zmianie ruszali w trasę jakby od nich zależał los całego biegu. Chłopcy dopingowali dziewczęta, dziewczęta chłopców. Każdy z zawodników wiedział, że jest częścią drużyny i jego wynik ma wpływ na wynik całego zespołu. To mobilizowało zwłaszcza słabszych biegaczy, którzy czuli się w obowiązku wobec kolegów.

Podczas rywalizacji uczniów podstawówek, czuło się, że absolutnie wszyscy – biegacze, trenerzy, inni uczniowie – są w pełni zaangażowani w wyścig.

Młodzi sportowcy rozeszli się po całej trasie i kibicowali, trenerzy pokrzykiwali i wspierali swoich podopiecznych. Nawet pilot, który na rowerze prowadził wszystkie zmiany, był pod olbrzymim wrażeniem atmosfery. W szczególności zaimponowały mu kibicki z SP 303 i SP 323.

Po podstawówkach przyszedł czas na gimnazja. W kategorii dziewcząt stawiły się trzy zespoły, u chłopaków... jeden. Obydwa wyścigi wygrali uczniowie Gimnazjum nr 92.

Uczniowie z Koncertowej od lat zajmują wysokie lokaty podczas miejskich finałów. Widać konkurencja tak się ich boi, że nawet nie staje do walki. Trochę, to smutne.

Niestety nie powiodło się piłkarzom GIM92 w ursynowskich eliminacjach WOM.

W turnieju chłopców i dziewcząt wystartowało po sześć zespołów. To niezły wynik, zwłaszcza w kategorii kobiet. Trzeba też podkreślić, że stale rośnie poziom naszych piłkarek. Coraz więcej treuje wyczynowo w klubach i nie da się tego nie zauważyć.

U chłopaków od lat ton rywalizacji nadawały zespoły Gimnazjum nr 92 z klasą piłkarska prowadzoną przy współpracy z SEMP-em oraz Szkoły Przymierza Rodzin, która sama szkoli w swoim klubie ALFA.

W tym roku jednak ten "duopol" został przełamany przez Gimnazjum nr 95. Najpierw po niełatwym boju odprawili w półfinale Przymierze, a potem dość gładko pokonali w finale kolegów z Koncertowej 5:1.